PROJEKT "Ovoce a zelenina do škol"

Základním cílem projektu je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny. Z účasti v projektu plyne kromě využití dotovaného ovoce a zeleniny (1 x měsíčně)povinnost doprovodných opatření, která podpoří efektivitu projektu a svou povahou povedou ke změnám stravovacích návyků. Jde především o tyto formy a metody práce: dny zdraví ve škole, soutěže , školní projekty, přednášky na téma zdraví, exkurze apod.

školní rok 2014/2015

Projekt Ovoce a zelenina do škol je od 1.9.2014 přejmenován z původního Ovoce do škol na Ovoce a zelenina do škol. Plakát Ovoce do škol se však bude nadále používat (až do vyčerpání všech zásob).

V tomto školním roce je schválený doprovodný program k projektu Ovoce a zelenina do škol. Na úvod (s první dodávkou dotovaných produktů) od firmy Ovocentrum V + V, která dodává ovoce a zeleninu našim žákům, obdrží všechny děti na 1. stupni česko-anglické pexeso, během školního roku pak děti dostanou rozvrh hodin s pravítkem a pravděpodobně každá škola obdrží na konci roku originální nástěnný kalendář. Během školního roku je naplánován další doprovodný program. Mohli bychom mít na výběr ze tří možností, pokud evropská komise vše schválí:

1. Exkurze ve firmě, která dodává ovoce a zeleninu s odbornou přednáškou a program s maskoty (zábavnou formou)

2. Odborná přednáška přímo v naší škole s maskoty (zábavnou formou)

3. Zakoupení pracovních pomůcek na školní pozemky

Každá škola si vybere, o který doprovodný program by měla zájem. Částka na jednoho žáka, z které bude doprovodný program čerpat je 40 Kč na celý školní rok.

výtvarné práce žáků III. třídy:

Škola Škola Škola Škola Škola

školní rok 2013/2014

Žáci druhého ročníku v pracovní výchově předvedli, jak mají rádi ovoce a zeleninu, která jim je každý měsíc zdarma poskytována díky projektu "Ovoce do škol". Děti se v minulých letech mohly těšit na nektarinky, papriky, banány, cherry rajčátka, pitíčka atd. atd. Podle obrázků poznáte, že se děti opravdu na ovoce a zeleninu těší. Takže díky za vitaminy! Mgr. Zuzana Tesařová

výtvarné práce žáků II. třídy:

výtvarné práce žáků I. a IV. třídy:

školní rok 2012/2013

I letošní rok je naše škola součástí projektu "OVOCE DO ŠKOL". Tento program je určen pro žáky 1. - 5. ročníku. Zdarma je jim jednou mešíčně poskytnuto čerstvé ovoce nebo zelenina, případně balená ovocná či zeleninová šťáva. Jde o přímou podporu spotřeby ovoce a zeleniny u dětí mladšího školního věku, která je financovaná z evropských a státních dotací. Děti tyto doplňky svačinky vítají a k tématu vytvořily nástěnku plnou ovoce. Mgr. Jana Francová